- Article:
- MBR0530T1G
- Stock:
- 0
- Specifications:
- Download file
0.50 EUR
0.50 EUR
Price
Price depends on order volume
| Quantity [pcs.] | Net Price [EUR/pcs.] |
|---|---|
| 1+ | 0.500 |
| 10+ | 0.350 |
| 25+ | 0.200 |
| 100+ | 0.140 |
Specifications
| Manufacturer: | ONSEMI |
| Impulse current: | 5.5A |
| Semiconductor structure: | single diode |
| Diode type: | Schottky rectifying |
| Reverse voltage (Vr): | 30V |
| Vorward current (If): | 500mA |
| Drop Voltage (Vf): | 430mV |
| Case: | SOD123 |