- Article:
- MBR0520L
- Stock:
- 291
- Specifications:
- Download file
0.30 EUR
0.30 EUR
Price
Price depends on order volume
| Quantity [pcs.] | Net Price [EUR/pcs.] |
|---|---|
| 1+ | 0.300 |
| 10+ | 0.150 |
| 25+ | 0.120 |
| 100+ | 0.100 |
| 1000+ | 0.080 |
Specifications
| Manufacturer: | ONSEMI |
| Power dissipation (Pd): | 0.4W |
| Impulse current: | 0.5A |
| Semiconductor structure: | single diode |
| Diode type: | Schottky rectifying |
| Reverse voltage (Vr): | 20V |
| Vorward current (If): | 500mA |
| Drop Voltage (Vf): | 390mV |
| Case: | SOD123 |