- Article:
- BAT43WS
- Stock:
- 604
- Specifications:
- Download file
0.15 EUR
0.15 EUR
Price
Price depends on order volume
| Quantity [pcs.] | Net Price [EUR/pcs.] |
|---|---|
| 1+ | 0.150 |
| 10+ | 0.100 |
| 25+ | 0.050 |
| 100+ | 0.038 |
| 500+ | 0.032 |
| 1000+ | 0.028 |
Specifications
| Manufacturer: | DIODES INCORPORATED |
| Power dissipation (Pd): | 0.2W |
| Capacitance: | 10pF |
| Impulse current: | 4A |
| Semiconductor structure: | single diode |
| Diode type: | Schottky switching |
| Reverse voltage (Vr): | 30V |
| Vorward current (If): | 200mA |
| Drop Voltage (Vf): | 1V |
| Case: | SOD323 |