- Article:
- 15EDGK-3.81-04P-14
- Stock:
- 465
- Specifications:
- Download file
1.20 EUR
1.20 EUR
Price
Price depends on order volume
| Quantity [pcs.] | Net Price [EUR/pcs.] |
|---|---|
| 1+ | 1.200 |
| 25+ | 0.900 |
| 50+ | 0.600 |
| 100+ | 0.500 |
Specifications
| Manufacturer: | DEGSON |
| Contacts pitch: | 3.81mm |
| Number of pins: | 4 |
| Connector type: | Plug |
| Core section: | 0.5-1.5mm2 |
| Mounting: | For cable |
| Rated current: | 7A |
| Rated voltage: | 250V |