- Article:
- CE-16-100uF-Y
- Stock:
- 103
- Specifications:
- Download file
0.15 EUR
0.15 EUR
Price
Price depends on order volume
| Quantity [pcs.] | Net Price [EUR/pcs.] |
|---|---|
| 1+ | 0.150 |
| 25+ | 0.080 |
| 100+ | 0.050 |
| 250+ | 0.035 |
| 500+ | 0.032 |
Specifications
| Manufacturer: | AISHI |
| Capacitance: | 100uF |
| Operating voltage: | 16V |
| Body dimensions: | 6.3x11mm |
| Operating temperature: | -40...105°C |
| Mounting: | THT |
| Terminal pitch: | 2.5mm |