- Article:
- B3U-1000PM
- Stock:
- 260
- Specifications:
- Download file
0.70 EUR
0.70 EUR
Price
Price depends on order volume
| Quantity [pcs.] | Net Price [EUR/pcs.] |
|---|---|
| 1+ | 0.700 |
| 10+ | 0.600 |
| 25+ | 0.450 |
| 100+ | 0.350 |
| 500+ | 0.300 |
Specifications
| Manufacturer: | OMRON |
| Switching method: | OFF-(ON) |
| Contacts configuration: | SPST-NO |
| Stable positions number: | 2 |
| Button shape: | round |
| Body dimensions: | 2.5x3.0mm |
| Button height: | 1.6mm |
| Mounting: | SMT |
| Contact rating: | 0.05A/24VDC |