- Article:
- IRFIZ46N
- Stock:
- 0
- Specifications:
- Download file
1.40 EUR
1.40 EUR
Price
Price depends on order volume
| Quantity [pcs.] | Net Price [EUR/pcs.] |
|---|---|
| 1+ | 1.400 |
| 5+ | 1.200 |
| 10+ | 0.950 |
Specifications
| Manufacturer: | Infineon Technologies |
| Transistor type: | N-MOSFET |
| Drain-source voltage: | 55V |
| Drain current: | 33A |
| Power: | 45W |
| Resistance Rds(ON): | 0.02Ohm |
| Case: | TO-220FP |