- Article:
- LM2576HVT-ADJ
- Stock:
- 7
- Specifications:
- Download file
2.50 EUR
2.50 EUR
Price
Price depends on order volume
| Quantity [pcs.] | Net Price [EUR/pcs.] |
|---|---|
| 1+ | 2.500 |
| 5+ | 2.100 |
| 10+ | 1.950 |
| 25+ | 1.700 |
Specifications
| Manufacturer: | TAEJIN TECHNOLOGY |
| Kind of IC: | Step down |
| Input voltage: | 8.0...60V |
| Output voltage: | 1.23...52V |
| Output current: | 3A |
| Mounting: | THT |
| Case: | TO220-5 |