- Article:
- B3U-1000PM-B
- Stock:
- 54
- Specifications:
- Download file
0.90 EUR
0.90 EUR
Price
Price depends on order volume
| Quantity [pcs.] | Net Price [EUR/pcs.] |
|---|---|
| 1+ | 0.900 |
| 10+ | 0.850 |
| 25+ | 0.700 |
| 100+ | 0.650 |
Specifications
| Manufacturer: | OMRON |
| Switching method: | OFF-(ON) |
| Contacts configuration: | SPST-NO |
| Stable positions number: | 1 |
| Button shape: | round |
| Body dimensions: | 2.5x3.0mm |
| Button height: | 1.6mm |
| Mounting: | SMT |
| Contact rating: | 0.05A/24VDC |