- Article:
- MCR08MT1G
- Stock:
- 50
- Specifications:
- Download file
1.20 EUR
1.20 EUR
Price
Price depends on order volume
| Quantity [pcs.] | Net Price [EUR/pcs.] |
|---|---|
| 1+ | 1.200 |
| 5+ | 0.900 |
| 10+ | 0.700 |
| 25+ | 0.550 |
| 100+ | 0.450 |
Specifications
| Manufacturer: | ON Semiconductor |
| Type of semiconductor: | Thyristor |
| Off state voltage: | 600V |
| On state current: | 0.8A |
| Gate trigger current: | 5mA |
| Mounting: | SMD |
| Case: | SOT-223 |