- Article:
- B340A-13-F
- Stock:
- 960
- Specifications:
- datasheet
0.40 EUR
0.40 EUR
Price
Price depends on order volume
| Quantity [pcs.] | Net Price [EUR/pcs.] |
|---|---|
| 1+ | 0.400 |
| 10+ | 0.300 |
| 25+ | 0.150 |
| 100+ | 0.100 |
| 500+ | 0.058 |
| 1000+ | 0.050 |
Specifications
| Manufacturer: | DIODES INCORPORATED |
| Power dissipation (Pd): | 0.85W |
| Capacitance: | 200pF |
| Impulse current: | 80A |
| Semiconductor structure: | single diode |
| Diode type: | Schottky rectifying |
| Reverse voltage (Vr): | 40V |
| Vorward current (If): | 3A |
| Drop Voltage (Vf): | 500mV |
| Case: | SMA |