- Article:
- IRFPF50PBF
- Stock:
- 25
- Specifications:
- Download file
3.60 EUR
3.60 EUR
Price
Price depends on order volume
| Quantity [pcs.] | Net Price [EUR/pcs.] |
|---|---|
| 1+ | 3.600 |
| 5+ | 2.900 |
| 10+ | 2.500 |
| 25+ | 1.900 |
Specifications
| Manufacturer: | VISHAY |
| Transistor type: | N-MOSFET |
| Drain-source voltage: | 900V |
| Drain current: | 6.7A |
| Power: | 190W |
| Resistance Rds(ON): | 1.6Ohm |
| Case: | TO-247AC |