- Article:
- BTA26-600BRG
- Stock:
- 25
- Specifications:
- Download file
3.80 EUR
3.80 EUR
Price
Price depends on order volume
| Quantity [pcs.] | Net Price [EUR/pcs.] |
|---|---|
| 1+ | 3.800 |
| 5+ | 3.600 |
| 10+ | 3.200 |
| 25+ | 2.800 |
Specifications
| Manufacturer: | STMicroelectronics |
| Type of semiconductor: | Triac |
| Off state voltage: | 600V |
| On state current: | 25A |
| Gate trigger current: | 50mA |
| Mounting: | THT |
| Case: | TOP3 |