- Article:
- SS14
- Stock:
- 11878
- Specifications:
- Download file
0.15 EUR
0.15 EUR
Price
Price depends on order volume
| Quantity [pcs.] | Net Price [EUR/pcs.] |
|---|---|
| 1+ | 0.150 |
| 10+ | 0.100 |
| 25+ | 0.036 |
| 100+ | 0.022 |
| 500+ | 0.016 |
| 1000+ | 0.012 |
Specifications
| Manufacturer: | KINGTRONICS |
| Impulse current: | 30A |
| Semiconductor structure: | single diode |
| Diode type: | Schottky rectifying |
| Reverse voltage (Vr): | 40V |
| Vorward current (If): | 1A |
| Drop Voltage (Vf): | 500mV |
| Case: | SMA |