- Article:
- XY122R-03P
- Stock:
- 28
- Specifications:
- Download file
0.30 EUR
0.30 EUR
Price
Price depends on order volume
| Quantity [pcs.] | Net Price [EUR/pcs.] |
|---|---|
| 1+ | 0.300 |
| 10+ | 0.250 |
| 25+ | 0.200 |
| 100+ | 0.150 |
Specifications
| Manufacturer: | XINYA |
| Contacts pitch: | 5.08mm |
| Number of pins: | 3 |
| Connector type: | Spring clamp |
| Core section: | 1.5mm2 |
| Mounting: | For PCB |
| Rated current: | 10A |
| Rated voltage: | 250V |