- Article:
- BT137X-800
- Stock:
- 44
- Specifications:
- Download file
0.90 EUR
0.90 EUR
Price
Price depends on order volume
| Quantity [pcs.] | Net Price [EUR/pcs.] |
|---|---|
| 1+ | 0.900 |
| 5+ | 0.700 |
| 10+ | 0.600 |
| 25+ | 0.500 |
| 100+ | 0.450 |
Specifications
| Manufacturer: | WeEn Semiconductors |
| Type of semiconductor: | Triac |
| Off state voltage: | 800V |
| On state current: | 8A |
| Gate trigger current: | 35mA |
| Mounting: | THT |
| Case: | TO220FP |