- Article:
- IRFB3607PBF
- Stock:
- 3
- Specifications:
- Download file
1.50 EUR
1.50 EUR
Price
Price depends on order volume
| Quantity [pcs.] | Net Price [EUR/pcs.] |
|---|---|
| 1+ | 1.500 |
| 5+ | 1.200 |
| 10+ | 1.100 |
| 25+ | 0.950 |
Specifications
| Manufacturer: | Infineon Technologies |
| Transistor type: | N-MOSFET |
| Drain-source voltage: | 75V |
| Drain current: | 80A |
| Power: | 140W |
| Resistance Rds(ON): | 9mOhm |
| Case: | TO-220AB |