- Article:
- B360B-13-F
- Stock:
- 3000
- Specifications:
- Download file
0.30 EUR
0.30 EUR
Price
Price depends on order volume
| Quantity [pcs.] | Net Price [EUR/pcs.] |
|---|---|
| 1+ | 0.300 |
| 10+ | 0.200 |
| 25+ | 0.150 |
| 100+ | 0.120 |
| 500+ | 0.100 |
| 1000+ | 0.065 |
Specifications
| Manufacturer: | DIODES INCORPORATED |
| Capacitance: | 200pF |
| Impulse current: | 100A |
| Semiconductor structure: | single diode |
| Diode type: | Schottky rectifying |
| Reverse voltage (Vr): | 60V |
| Vorward current (If): | 3A |
| Drop Voltage (Vf): | 700mV |
| Case: | SMB |