- Article:
- CE-16-10uF-M
- Stock:
- 0
0.10 EUR
0.10 EUR
Price
Price depends on order volume
| Quantity [pcs.] | Net Price [EUR/pcs.] |
|---|---|
| 1+ | 0.100 |
| 25+ | 0.080 |
| 250+ | 0.060 |
| 500+ | 0.040 |
Specifications
| Manufacturer: | SR Passives |
| Capacitance: | 10uF |
| Operating voltage: | 16V |
| Body dimensions: | 4x7mm |
| Operating temperature: | -40...85°C |
| Mounting: | THT |
| Terminal pitch: | 1.5mm |