- Article:
- IRLU8743PBF
- Stock:
- 11
- Specifications:
- Download file
1.50 EUR
1.50 EUR
Price
Price depends on order volume
| Quantity [pcs.] | Net Price [EUR/pcs.] |
|---|---|
| 1+ | 1.500 |
| 5+ | 1.200 |
| 10+ | 0.950 |
| 25+ | 0.850 |
Specifications
| Manufacturer: | Infineon Technologies |
| Transistor type: | N-MOSFET |
| Drain-source voltage: | 30V |
| Drain current: | 160A |
| Power: | 135W |
| Resistance Rds(ON): | 3.1mOhm |
| Case: | IPAK |