- Article:
- PMR-1W-4.3K-J
- Stock:
- 450
- Specifications:
- Download file
0.10 EUR
0.10 EUR
Price
Price depends on order volume
| Quantity [pcs.] | Net Price [EUR/pcs.] |
|---|---|
| 1+ | 0.100 |
| 10+ | 0.080 |
| 25+ | 0.050 |
| 100+ | 0.035 |
| 500+ | 0.024 |
| 1000+ | 0.020 |
Specifications
| Manufacturer: | ROYAL OHM |
| Resistor type: | power metal |
| Resistance: | 4K3 |
| Power: | 1W |
| Body dimensions: | Ø2.5x6.5mm |
| Tolerance: | 5% |
| Leads: | axial |
| Operating voltage max.: | 350V |
| Overload voltage max.: | 400V |