- Article:
- RFP70N06
- Stock:
- 1
- Specifications:
- Download file
2.50 EUR
2.50 EUR
Price
Price depends on order volume
| Quantity [pcs.] | Net Price [EUR/pcs.] |
|---|---|
| 1+ | 2.500 |
| 5+ | 2.400 |
| 10+ | 2.250 |
Specifications
| Manufacturer: | ON Semiconductor |
| Transistor type: | N-MOSFET |
| Drain-source voltage: | 60V |
| Drain current: | 70A |
| Power: | 150W |
| Resistance Rds(ON): | 0.014Ohm |
| Case: | TO-220AB |