- Article:
- BTA40-600B
- Stock:
- 10
- Specifications:
- Download file
9.50 EUR
9.50 EUR
Price
Price depends on order volume
| Quantity [pcs.] | Net Price [EUR/pcs.] |
|---|---|
| 1+ | 9.500 |
| 5+ | 8.500 |
| 10+ | 7.900 |
Specifications
| Manufacturer: | JS MICRO |
| Type of semiconductor: | Triac |
| Off state voltage: | 600V |
| On state current: | 40A |
| Gate trigger current: | 50mA |
| Mounting: | THT |
| Case: | RD91 |