- Article:
- MKS2-63-1uF-K
- Stock:
- 0
- Specifications:
- Download file
0.50 EUR
0.50 EUR
Price
Price depends on order volume
| Quantity [pcs.] | Net Price [EUR/pcs.] |
|---|---|
| 1+ | 0.500 |
| 25+ | 0.350 |
| 50+ | 0.280 |
| 100+ | 0.240 |
Specifications
| Manufacturer: | WIMA |
| Capacitance: | 1uF |
| Operating voltage: | 63V |
| Capacitors series: | MKS2 |
| Body dimensions: | 7.2x10x5mm |
| Leads: | radial |
| Terminal pitch: | 5mm |
| Tolerance: | 10% |