- Article:
- DG142R-5.08-04P-14
- Stock:
- 680
- Specifications:
- Download file
0.50 EUR
0.50 EUR
Price
Price depends on order volume
| Quantity [pcs.] | Net Price [EUR/pcs.] |
|---|---|
| 1+ | 0.500 |
| 25+ | 0.400 |
| 50+ | 0.300 |
| 100+ | 0.280 |
| 250+ | 0.240 |
Specifications
| Manufacturer: | DEGSON |
| Contacts pitch: | 5.08mm |
| Number of pins: | 4 |
| Connector type: | Spring clamp |
| Core section: | 1.5mm2 |
| Mounting: | For PCB |
| Rated current: | 15A |
| Rated voltage: | 250V |