- Article:
- PF-6.3-3300uF-M
- Stock:
- 90
- Specifications:
- Download file
0.35 EUR
0.35 EUR
Price
Price depends on order volume
| Quantity [pcs.] | Net Price [EUR/pcs.] |
|---|---|
| 1+ | 0.350 |
| 10+ | 0.300 |
| 25+ | 0.250 |
| 100+ | 0.200 |
| 250+ | 0.180 |
| 500+ | 0.160 |
Specifications
| Manufacturer: | ELITE |
| Capacitance: | 3300uF |
| Operating voltage: | 6.3V |
| Body dimensions: | 12.5x20mm |
| Operating temperature: | -40...105°C |
| Mounting: | THT |
| Terminal pitch: | 5mm |