- Article:
- PMR3S-180om-J
- Stock:
- 5
- Specifications:
- Download file
0.30 EUR
0.30 EUR
Price
Price depends on order volume
| Quantity [pcs.] | Net Price [EUR/pcs.] |
|---|---|
| 1+ | 0.300 |
| 10+ | 0.200 |
| 25+ | 0.150 |
| 100+ | 0.080 |
| 500+ | 0.068 |
| 1000+ | 0.058 |
Specifications
| Manufacturer: | ROYAL OHM |
| Resistor type: | power metal |
| Resistance: | 180R |
| Power: | 3W |
| Body dimensions: | Ø5.5x16mm |
| Tolerance: | 5% |
| Leads: | axial |
| Operating voltage max.: | 750V |
| Overload voltage max.: | 800V |