- Article:
- LM2576-5.0WT
- Stock:
- 20
- Specifications:
- Download file
2.80 EUR
2.80 EUR
Price
Price depends on order volume
| Quantity [pcs.] | Net Price [EUR/pcs.] |
|---|---|
| 1+ | 2.800 |
| 5+ | 2.400 |
| 10+ | 2.000 |
| 25+ | 1.800 |
Specifications
| Manufacturer: | Microchip Technology |
| Kind of IC: | DC/DC converter |
| Input voltage: | 4.0...40V |
| Output voltage: | 5V |
| Output current: | 3A |
| Mounting: | THT |
| Case: | TO220-5 |