- Article:
- S4020L
- Stock:
- 8
- Specifications:
- Download file
2.50 EUR
2.50 EUR
Price
Price depends on order volume
| Quantity [pcs.] | Net Price [EUR/pcs.] |
|---|---|
| 1+ | 2.500 |
| 5+ | 2.200 |
Specifications
| Manufacturer: | Littelfuse |
| Type of semiconductor: | Thyristor |
| Off state voltage: | 400V |
| On state current: | 20A |
| Gate trigger current: | 30mA |
| Mounting: | THT |
| Case: | TO220-2 |