- Article:
- 2EDGK5.00-07P14
- Stock:
- 8
- Specifications:
- Download file
2.40 EUR
2.40 EUR
Price
Price depends on order volume
| Quantity [pcs.] | Net Price [EUR/pcs.] |
|---|---|
| 1+ | 2.400 |
| 10+ | 2.000 |
| 50+ | 1.800 |
| 100+ | 1.650 |
Specifications
| Manufacturer: | DEGSON |
| Contacts pitch: | 5.0mm |
| Number of pins: | 7 |
| Connector type: | Plug |
| Core section: | 2.5mm2 |
| Mounting: | For cable |
| Rated current: | 20A |
| Rated voltage: | 320V |