- Article:
- IRG4PH20KPBF
- Stock:
- 20
- Specifications:
- Download file
3.00 EUR
3.00 EUR
Price
Price depends on order volume
| Quantity [pcs.] | Net Price [EUR/pcs.] |
|---|---|
| 1+ | 3.000 |
| 3+ | 2.800 |
| 10+ | 2.600 |
| 25+ | 2.250 |
Specifications
| Manufacturer: | INFINEON |
| Transistor type: | IGBT |
| Collector current (max): | 11A |
| Voltage Vces: | 1200V |
| Power: | 60W |
| Voltage Vge: | ±20V |
| Mounting: | THT |
| Case: | TO-247-3 |