- Article:
- ETB-1403
- Stock:
- 450
- Specifications:
- Download file
0.80 EUR
0.80 EUR
Price
Price depends on order volume
| Quantity [pcs.] | Net Price [EUR/pcs.] |
|---|---|
| 1+ | 0.800 |
| 10+ | 0.500 |
| 25+ | 0.400 |
| 100+ | 0.250 |
| 250+ | 0.220 |
Specifications
| Manufacturer: | ECE |
| Contacts pitch: | 5.0mm |
| Number of pins: | 3 |
| Connector type: | Terminal block |
| Core section: | AWG 14-22 |
| Mounting: | For PCB |
| Rated current: | 10A |
| Rated voltage: | 300V |