- Article:
- 1N5819HW-7-F
- Stock:
- 2682
- Specifications:
- Download file
0.20 EUR
0.20 EUR
Price
Price depends on order volume
| Quantity [pcs.] | Net Price [EUR/pcs.] |
|---|---|
| 1+ | 0.200 |
| 10+ | 0.150 |
| 25+ | 0.080 |
| 100+ | 0.050 |
| 500+ | 0.036 |
| 1000+ | 0.032 |
Specifications
| Manufacturer: | DIODES INCORPORATED |
| Power dissipation (Pd): | 0.45W |
| Capacitance: | 50pF |
| Impulse current: | 25A |
| Semiconductor structure: | single diode |
| Diode type: | Schottky rectifying |
| Reverse voltage (Vr): | 40V |
| Vorward current (If): | 1A |
| Drop Voltage (Vf): | 450mV |
| Case: | SOD123 |