- Article:
- CL21-630-0.01uF-K-10
- Stock:
- 488
- Specifications:
- Download file
0.30 EUR
0.30 EUR
Price
Price depends on order volume
| Quantity [pcs.] | Net Price [EUR/pcs.] |
|---|---|
| 1+ | 0.300 |
| 10+ | 0.150 |
| 25+ | 0.100 |
| 100+ | 0.080 |
| 500+ | 0.055 |
Specifications
| Manufacturer: | XIAMEN FARATRONIC |
| Capacitance: | 10nF |
| Operating voltage: | 630V |
| Capacitors series: | CL21 |
| Body dimensions: | 11.5x6.8x3.8mm |
| Leads: | radial |
| Terminal pitch: | 10mm |
| Tolerance: | 10% |