- Article:
- MEF-63-3.9uF-K-20
- Stock:
- 289
- Specifications:
- Download file
0.80 EUR
0.80 EUR
Price
Price depends on order volume
| Quantity [pcs.] | Net Price [EUR/pcs.] |
|---|---|
| 1+ | 0.800 |
| 25+ | 0.600 |
| 100+ | 0.500 |
| 500+ | 0.420 |
Specifications
| Manufacturer: | FAITHFUL LINK |
| Capacitance: | 3.9uF |
| Operating voltage: | 63V |
| Capacitors series: | MEF |
| Body dimensions: | 24x18.9x10.5mm |
| Leads: | radial |
| Terminal pitch: | 20mm |
| Tolerance: | 10% |