- Article:
- L5973D SMD
- Stock:
- 1003
- Specifications:
- Download file
1.50 EUR
1.50 EUR
Price
Price depends on order volume
| Quantity [pcs.] | Net Price [EUR/pcs.] |
|---|---|
| 1+ | 1.500 |
| 5+ | 1.400 |
| 10+ | 1.350 |
| 25+ | 1.300 |
| 100+ | 1.200 |
| 250+ | 1.150 |
Specifications
| Manufacturer: | STMicroelectronics |
| Kind of IC: | Step down |
| Input voltage: | 4.0...36V |
| Output voltage: | 1.24...35V |
| Output current: | 2.5A |
| Mounting: | SMD |
| Case: | SO-8 |