- Article:
- SK84-3G
- Stock:
- 56
- Specifications:
- Download file
0.75 EUR
0.75 EUR
Price
Price depends on order volume
| Quantity [pcs.] | Net Price [EUR/pcs.] |
|---|---|
| 1+ | 0.750 |
| 10+ | 0.350 |
| 25+ | 0.220 |
| 100+ | 0.200 |
Specifications
| Manufacturer: | DIOTEC SEMICONDUCTOR |
| Impulse current: | 140A |
| Semiconductor structure: | single diode |
| Diode type: | Schottky rectifying |
| Reverse voltage (Vr): | 40V |
| Vorward current (If): | 8A |
| Drop Voltage (Vf): | 550mV |
| Case: | SMC |