- Article:
- DG500A-5.0-04P
- Stock:
- 397
- Specifications:
- Download file
0.55 EUR
0.55 EUR
Price
Price depends on order volume
| Quantity [pcs.] | Net Price [EUR/pcs.] |
|---|---|
| 1+ | 0.550 |
| 10+ | 0.480 |
| 25+ | 0.420 |
| 50+ | 0.380 |
| 100+ | 0.360 |
| 250+ | 0.320 |
Specifications
| Manufacturer: | DEGSON |
| Contacts pitch: | 5.0mm |
| Number of pins: | 4 |
| Connector type: | Screw terminal |
| Core section: | 2.5mm2 |
| Mounting: | For PCB |
| Rated current: | 10A |
| Rated voltage: | 300V |