- Article:
- IRF820PBF
- Stock:
- 174
- Specifications:
- Download file
0.80 EUR
0.80 EUR
Price
Price depends on order volume
| Quantity [pcs.] | Net Price [EUR/pcs.] |
|---|---|
| 1+ | 0.800 |
| 5+ | 0.600 |
| 10+ | 0.500 |
| 25+ | 0.400 |
| 100+ | 0.300 |
Specifications
| Manufacturer: | SAMSUNG |
| Transistor type: | N-MOSFET |
| Drain-source voltage: | 500V |
| Drain current: | 2.5A |
| Power: | 50W |
| Resistance Rds(ON): | 3Ohm |
| Case: | TO-220AB |