- Article:
- MEF-63-10uF-K-27.5
- Stock:
- 316
- Specifications:
- Download file
1.50 EUR
1.50 EUR
Price
Price depends on order volume
| Quantity [pcs.] | Net Price [EUR/pcs.] |
|---|---|
| 1+ | 1.500 |
| 10+ | 1.150 |
| 25+ | 1.050 |
| 50+ | 0.950 |
| 100+ | 0.900 |
Specifications
| Manufacturer: | FAITHFUL LINK |
| Capacitance: | 10uF |
| Operating voltage: | 63V |
| Capacitors series: | MEF |
| Body dimensions: | 30x24x13.5mm |
| Leads: | radial |
| Terminal pitch: | 25mm |
| Tolerance: | 10% |