- Article:
- LM2676SX-ADJ SMD
- Stock:
- 271
- Specifications:
- Download file
3.50 EUR
3.50 EUR
Price
Price depends on order volume
| Quantity [pcs.] | Net Price [EUR/pcs.] |
|---|---|
| 1+ | 3.500 |
| 5+ | 2.990 |
| 10+ | 2.800 |
| 100+ | 2.300 |
Specifications
| Manufacturer: | Texas Instruments |
| Kind of IC: | Step down |
| Input voltage: | 8.0...40V |
| Output voltage: | 1.2...37V |
| Output current: | 3A |
| Mounting: | SMD |
| Case: | DDPAK |