- Article:
- BPT-40X
- Stock:
- 15
- Specifications:
- Download file
2.40 EUR
2.40 EUR
Price
Price depends on order volume
| Quantity [pcs.] | Net Price [EUR/pcs.] |
|---|---|
| 1+ | 2.400 |
| 5+ | 2.250 |
| 10+ | 2.050 |
| 25+ | 1.800 |
| 100+ | 1.450 |
Specifications
| Manufacturer: | Bestar |
| Type of transducer: | piezo |
| Generator: | with buit-in generator |
| Rated voltage: | 12VDC |
| Operating voltage: | 3...24VDC |
| Operating current: | 12mA |
| Resonant frequency: | 2.8kHz |
| Sound level: | 100dB |
| Diameter(width): | 41.5mm |
| Height: | 16mm |
| Mounting: | cables |