- Article:
- R60-63-4.7uF-K-22.5
- Stock:
- 4
- Specifications:
- Download file
2.20 EUR
2.20 EUR
Price
Price depends on order volume
| Quantity [pcs.] | Net Price [EUR/pcs.] |
|---|---|
| 1+ | 2.200 |
| 10+ | 1.700 |
| 50+ | 1.400 |
Specifications
| Manufacturer: | KEMET |
| Capacitance: | 4.7uF |
| Operating voltage: | 63V |
| Capacitors series: | R60 |
| Body dimensions: | 26.5x17x8.5mm |
| Leads: | radial |
| Terminal pitch: | 22.5mm |
| Tolerance: | 10% |