- Article:
- LM2574N-ADJ
- Stock:
- 25
- Specifications:
- Download file
2.50 EUR
2.50 EUR
Price
Price depends on order volume
| Quantity [pcs.] | Net Price [EUR/pcs.] |
|---|---|
| 1+ | 2.500 |
| 5+ | 1.800 |
| 10+ | 1.500 |
| 25+ | 1.250 |
Specifications
| Manufacturer: | ON Semiconductor |
| Kind of IC: | Step down |
| Input voltage: | 4.75...40V |
| Output voltage: | 1.23...37V |
| Output current: | 500mA |
| Mounting: | THT |
| Case: | DIP-8 |