- Article:
- BTA16-800BRG
- Stock:
- 34
- Specifications:
- Download file
2.00 EUR
2.00 EUR
Price
Price depends on order volume
| Quantity [pcs.] | Net Price [EUR/pcs.] |
|---|---|
| 1+ | 2.000 |
| 5+ | 1.800 |
| 10+ | 1.600 |
| 25+ | 1.400 |
| 100+ | 1.150 |
Specifications
| Manufacturer: | STMicroelectronics |
| Type of semiconductor: | Triac |
| Off state voltage: | 800V |
| On state current: | 16A |
| Gate trigger current: | 50mA |
| Mounting: | THT |
| Case: | TO-220AB |