- Article:
- LM2575T-5G
- Stock:
- 6
- Specifications:
- Download file
1.80 EUR
1.80 EUR
Price
Price depends on order volume
| Quantity [pcs.] | Net Price [EUR/pcs.] |
|---|---|
| 1+ | 1.800 |
| 5+ | 1.600 |
| 25+ | 1.400 |
| 100+ | 1.280 |
Specifications
| Manufacturer: | ON Semiconductor |
| Kind of IC: | Step down |
| Input voltage: | 4.75...40V |
| Output voltage: | 5V |
| Output current: | 1A |
| Mounting: | THT |
| Case: | TO220-5 |