- Article:
- MPEM-630-0.047uF-K10
- Stock:
- 100
- Specifications:
- Download file
0.30 EUR
0.30 EUR
Price
Price depends on order volume
| Quantity [pcs.] | Net Price [EUR/pcs.] |
|---|---|
| 1+ | 0.300 |
| 25+ | 0.150 |
| 100+ | 0.120 |
| 500+ | 0.080 |
Specifications
| Manufacturer: | SR PASSIVES |
| Capacitance: | 47nF |
| Operating voltage: | 630V |
| Capacitors series: | MKT |
| Body dimensions: | 12x11x5.5mm |
| Leads: | radial |
| Terminal pitch: | 10mm |
| Tolerance: | 10% |