- Article:
- MPEM-400-1uF-K-20
- Stock:
- 118
- Specifications:
- Download file
0.30 EUR
0.30 EUR
Price
Price depends on order volume
| Quantity [pcs.] | Net Price [EUR/pcs.] |
|---|---|
| 1+ | 0.300 |
| 10+ | 0.250 |
| 25+ | 0.220 |
| 50+ | 0.190 |
| 100+ | 0.160 |
Specifications
| Manufacturer: | SR PASSIVES |
| Capacitance: | 1uF |
| Operating voltage: | 400V |
| Capacitors series: | MKT |
| Body dimensions: | 23x18x9mm |
| Leads: | radial |
| Terminal pitch: | 20mm |
| Tolerance: | 10% |