- Article:
- CL21-63-5.6uF-K-22.5
- Stock:
- 127
- Specifications:
- Download file
0.80 EUR
0.80 EUR
Price
Price depends on order volume
| Quantity [pcs.] | Net Price [EUR/pcs.] |
|---|---|
| 1+ | 0.800 |
| 10+ | 0.500 |
| 25+ | 0.400 |
| 100+ | 0.350 |
| 500+ | 0.280 |
Specifications
| Manufacturer: | XIAMEN FARATRONIC |
| Capacitance: | 5.6uF |
| Operating voltage: | 63V |
| Capacitors series: | CL21 |
| Body dimensions: | 25.2x12.4x6.7mm |
| Leads: | radial |
| Terminal pitch: | 22.5mm |
| Tolerance: | 10% |