- Article:
- STP7NK80ZFP
- Stock:
- 50
- Specifications:
- Download file
2.50 EUR
2.50 EUR
Price
Price depends on order volume
| Quantity [pcs.] | Net Price [EUR/pcs.] |
|---|---|
| 1+ | 2.500 |
| 5+ | 2.000 |
| 10+ | 1.400 |
| 25+ | 1.250 |
| 100+ | 0.900 |
Specifications
| Manufacturer: | STMicroelectronics |
| Transistor type: | N-MOSFET |
| Drain-source voltage: | 800V |
| Drain current: | 5.2A |
| Power: | 30W |
| Resistance Rds(ON): | 1.8Ohm |
| Case: | TO-220FP |